Wznoszenie zaskakujących i oryginalnych budowli z ulubionych klocków to popularna zabawa wielu dzieci niezależnie od wieku, która pozwala na wielogodzinną rozrywkę. Samodzielne konstruowanie budowli przynosi wiele korzyści i pomaga doskonalić różne obszary, między innymi kreatywne myślenie, spostrzegawczość, koncentrację oraz zręczność. Zestaw klocków to świetny upominek dla każdego chłopca oraz dziewczynki.

W jakie klocki warto inwestować?

Klocki dostępne są w wielu formach, rozmiarach i kolorach. Produkty, które cieszą się uznaniem, popularnością i zasługują na uwagę rodziców to między innymi:

– tradycyjne, Klocki plastikowe instrukcja, które posiadają różnorodne elementy, umożliwiające tworzenie zaskakujących kompozycji,

– klocki gumowe, idealne dla niemowląt i małych dzieci. Dodatkową zaletą tego typu klocków jest możliwość mycia w zmywarce i dokładnego sterylizowania, 

– klocki lego, które dostępne są w wielu różnorodnych wersjach tematycznych, zarówno dla chłopców jak i dziewczynek w każdym wieku,

– klocki drewniane o ponadczasowej formie, utrzymane w pastelowych kolorach, wytrzymałe i odporne na różne uszkodzenia.

Klocki często są elementem innych zabawek dla małych dzieci, takich jak domki, sortery czy układanki. Świetnym wyborem są również plastikowe auta, samoloty bądź dinozaury, które dziecko może samodzielnie skręcać i demontować przy pomocy załączonego klucza.

Ogromną zaletą tradycyjnych, plastikowych klocków jest spora możliwość tworzonych konstrukcji, uzależniona jedynie od wyobraźni dziecka. 

Klocki dla starszych dzieci

Doskonałym produktem dla nieco starszych dzieci są klocki LEGO Technic. Okazałe zestawy wymagają cierpliwości i skupienia, a efekt pracy jest zdumiewający. Popularne zestawy idealnie sprawdzą się podczas zabawy w większej grupie rówieśników. Klocki LEGO składają się z wielu małych elementów, a każda część zapakowana jest w osobną torebkę. Podczas składania niesamowicie pomocna jest czytelna i przejrzysta instrukcja, która pozwala skrócić czas montażu.